Kuracje do włosów. Olej marula w dwóch odsłonach

Olejek marula jest jednym z ekskluzywniejszych naturalnych olejków. To dzięki dobrze zbilansowanym kwasom tłuszczowym i wysokiemu stężeniu witaminy E i C. Obydwie witaminy są silnymi antyoksydantami, zwalczającymi wolne rodniki. Dostarczają składniki głęboko do komórek i odżywiają włosy. Dbają również o prawidłowy ich wzrost. Ich niedobór powoduje wczesne starzenie się zarówno skóry, jak i włosów, które w efekcie mogą nawet wypadać i przerzedzać się.

olejek-do-wlosow.jpgOlejek marula polecany jest kobietom, które mają włosy o średniej porowatości, zmęczone, nadwyrężone zabiegami fryzjerskimi i dojrzałe. Bardzo dobrze odnajdzie się dodany do innych dobroczynnych, naturalnych substancji, które spotęgują jego działanie. Przedstawiamy dwie świetne kuracje do włosów z wykorzystaniem olejku marula.

1. Maseczka do włosów z olejkiem marula i masłem shea

Masło shea bardzo dobrze zadba o włosy zmęczone zabiegami fryzjerskimi. Wzmocni więc działanie maruli.

Na maseczkę wystarczą 3 łyżki stołowe masła. Na każdą z nich przypada 1 kropla olejku marula. Masło shea najlepiej rozrzedzić w kąpieli wodnej, aby lepiej absorbowało olejek. Następnie składniki należy delikatnie połączyć w niewielkiej miseczce i pozostawić do ostygnięcia. Stężałą maskę lepiej się nakłada na włosy. Nanieść na zwilżone włosy przed ich myciem. Maseczkę trzymamy na włosach 10-15 minut.

Maseczkę warto stosować minimum dwa razy w tygodniu. Pozostawi ona miękkie, sprężyste i odżywione włosy.

2. Płukanka do włosów z rumiankiem, pokrzywą i marulą

Płukanka do włosów jest znana i stosowana już przez nasze prababki. Naturalne zioła można wykorzystać nie tylko w celach zdrowotnych, ale by pomóc dbać o urodę.

Pokrzywa znana jest od wieków jako naturalna odżywka do włosów. Zawiera mnóstwo dobroczynnych pierwiastków: wapń, żelazo, potas, jod. Jest bogata w witaminę A,B2, C, K. Wykorzystywana jest często i chętnie w wielu preparatach kosmetycznych. Rumianek pozostawi włosy nawilżone i odżywione, jest bardzo delikatny, zadba o skórę głowy, a przy tym bardzo dobrze zmiękcza włosy.

Do płukanki wystarczy po 2 łyżki rumianku i pokrzywy, które trzeba zaparzyć osobno. Każde zioło należy zalać 300 ml gorącej, ale nie wrzącej wody. Teraz wystarczy przecedzić zioła, odstawić na chwilę, aby lekko przestygły (nie chcemy poparzyć sobie skóry głowy) i zakroplić 3-4 krople olejku z maruli. Mieszankę należy stopniowo, powoli wylewać na włosy i skórę głowy. Masować, aby płukanka dotarła do każdego włoska. Głowę należy okręcić ręcznikiem i pozostawić płukankę na minimum 2 godziny. Po tym czasie należy ją zmyć z włosów delikatnym szamponem.

Powodzenia!