Olej rycynowy – czyli klasyka pielęgnacji, którą warto mieć oprócz olejku marula

olej_rycynowy

Doskonałe działanie i delikatność, a przy tym skuteczność olejku marula nie podlegają dyskusji. To jeden z droższych, ale i doskonalszych olejków, który warto mieć w łazience, zwłaszcza gdy masz skórę wrażliwą, problematyczną, skłonną do podrażnień. Idealnie nadaje się na delikatną skórę dziecka i wiele mam używa go na zmianę z olejkiem migdałowym. Jednak oleje marula nie spełnia się w każdej roli, dlatego warto go uzupełnić o inny, równie niezwykły olejek, bez którego tysiące kobiet nie wyobraża sobie pielęgnacji. To klasyka wśród olejków, która nigdy nie wyjdzie z mody. Mowa o olejku rycynowym. Ten o najlepszej jakości jest określany wręcz jako „cudotwórca”. Dlaczego? Co potrafi dobry olej rycynowy i dlaczego krzywdzące jest określanie go jedynie jako olejek na rzęsy i brwi?

Olejek rycynowy – kosmetyczny fenomen o wyjątkowym działaniu

Olejek rycynowy jest… inny. Od zawsze taki był i nie dawał się tak łatwo kategoryzować. Nie mieścił się w normach (chociażby tych, które klasyfikują olej według porowatości włosów), dlatego to olejek, który po prostu pasuje do… każdego rodzaju włosów.
Olej rycynowy zawiera kwas tłuszczowy, który nie występuje w żadnym innym oleju. Tą wyjątkowość doceni każdy, kto boryka się z problemem osłabionych i wypadających włosów. Kwas rycynolowy wzmacnia je i zapobiega wypadaniu, działa bezpośrednio na cebulki i intensyfikuje podziały komórkowe w macierzy włosa. Dlatego jest to jeden z doskonalszych olejków na porost włosów, rzęs czy brwi.
Nie tylko je pobudza, by szybciej stawały się długie i nie wypadały, ale także doskonale wzmacnia na całej długości, poprawia ich strukturę i naprawia uszkodzenia, ponieważ wykazuje silne powinowactwo z ludzką keratyną – czyli najlepszym „eliksirem młodości”, w jaki wyposażyła nas natura.

nanoilmini_header_03_castoroil-1

Olejek rycynowy – nie tylko na włosy, rzęsy i brwi

Choć włosy to jego konik, olej rycynowy ma jeszcze większy zakres pielęgnacji. Okazuje się, że jest w stanie zmniejszyć widoczność blizn, przyspiesza regenerację naskórka, doskonale spłyca drobne zmarszczki (jest najpopularniejszym składnikiem prestiżowych kremów pod oczy), a w dodatku ma właściwości silnie oczyszczające. Dlatego kosmetolodzy i blogosfera z takim entuzjazmem zachęcają do oczyszczania twarzy olejami i stosowania go jako główny olejek do tzw. mieszanek do OCM (oil cleansing method). Ponieważ nie jest rzadki, niełatwo ścieka z ciała, dlatego będzie doskonały jako odżywcze i regenerujące serum do paznokci (one także potrzebują dawki keratyny, aby mogły się regenerować).
Mówiąc prościej: olej rycynowy pielęgnuje ciało i włosy w taki sposób, w jaki nie zrobi tego marula. Dlatego warto mieć go w łazience i włączyć do codziennej pielęgnacji – już w ciągu miesiąca ujrzysz pozytywną zmianę w wyglądzie swoich włosów i „jakości” skóry. Czy wiesz, jaki olejek rycynowy jest najlepszy?

Najlepszy olejek rycynowy – opinie są jednoznaczne – to olej rycynowy Nanoil

Olejek rycynowy Nanoil nie należy do najtańszych. ale jego cena jest przystępna i adekwatna do jakości. Jak to możliwe? Okazuje się, że jest to jedyny taki olej, o niezwykłej czystości, bez zbędnych domieszek, szkodliwych parabenów czy silikonów. Olej może pochwalić się znakiem jakości Ecocert, jest organiczny, naturalny, nierafinowany i tłoczony na zimno. Dzięki temu zachowuje duże stężenie cennego kwasy rycynolowego oraz stężenie witamin, które w olejku rycynowym również występują (m.in. witamina A i E).
Olejek działa doskonale i osiąga rekordy popularności oraz sprzedaży.

Olejek rycynowy Nanoil – gdzie kupić?

Cenisz sobie jakość? Wejdź na stronę https://nanoil.pl/olej-rycynowy i poznaj olejek rycynowy najwyższej klasy.