Przepis na olej. Olejek z marula w kuracjach do włosów

Olej marula wciąż jeszcze jest mało znany w przemyśle kosmetycznym, a szkoda, ponieważ jest jednym z bardziej wartościowych olejków na świecie.

olejek-do-wlosow.jpgJest on pozyskiwany z afrykańskiego drzewa, które zwane jest również „drzewem słoni”- dla tych ostatnich jest nie lada przysmakiem. Marula w formie złocistego olejku powinien stać się również przysmakiem dla Twoich włosów. Dlaczego? Ma bardzo dobrze zbilansowane kwasy tłuszczowe omega- 3, 6 i 9. W jego składzie króluje kwas oleinowy, który należy do nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega- 9. To oznacza, że olej jest półwnikającym olejem, który świetnie nadaje się do włosów o średniej porowatości. Takie włosy ma większość kobiet na świecie.

Zawiera również duże stężenie antyoksydantów w postaci naturalnych witamin: E i C. Ich niedobór powoduje przedwczesne starzenie się włosów, które tracą witalność i sprężystość, a nawet zaczynają wypadać.

Olej marula można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi olejkami o podobnym działaniu. Najlepsze będą olejki o podobnych cząsteczkach, czyli półwnikające typu: arganowy, migdałowy, makadamia, sezamowy, arachidowy, z awokado lub z oliwek.

Jak można olejować włosy za pomocą olejku marula?

1. Susza

Olejek marula nałóż na suche niemyte włosy. Warto wykonać przy tym delikatny masaż skóry głowy, aby wzmocnić cebulki włosów. Po minimum 2 godzinach zmyj olejek szamponem. Dobrym rozwiązaniem będzie pozostawić go na całą noc na włosach i dopiero rano zmyć z głowy.

2. Wilgoć

Zanim nałożysz olejek, delikatnie zmocz włosy. Po olejowaniu na mokro włosy zyskają większe nawilżenie i będą mocniej odżywione. Olejek trzymaj na włosach przez 2 godziny.

3. Mgła

Kilka kropli olejku marula możesz dodać do wody mineralnej, przegotowanej lub demineralizowanej i przelać do pojemniczka z atomizerem. Mgiełkę możesz uzupełnić o ulubiony olejek eteryczny. Zamiast wody możesz użyć naparu z ziół np. rumianku, pokrzywy, zielonej lub białej herbaty. Mgiełki możesz używać, kiedy chcesz, zarówno na wilgotne, jak i suche włosy.